Damiana

Jak „starému“ lékaři více důvěřujete (od pohledu)?

Podvědomě každého předem nějak hodnotíme. Když jde o naše zdraví, tak býváme zvlášť ostražití…A také předpokládáme jistou odbornost, zkušenost… Častým kritériem bývá i věk.
Komu se svěříte – tak nějak – s větším klidem? Komu více věříte – od pohledu?

Dávám záměrně pouze tři možnosti, protože jiná odpověď by v tomto případě způsobila, že konkrétní dotazová anketa, která mě zajímá, by byla zbytečná.
Proto (pokryteckou:-) možnost: Je mi to jedno, záleží mi na odbornosti a nesoudím nikoho podle věku – tu nenajdete, protože by ji odkliknul kdekdo (aby vypadal tolerantně:-)) a já bych se nedozvěděla nic…:-)

Doplňuji:
Takže to dopadlo tak, jak jsem čekala. Díky za odpovědi.:-)

Nejlepší odpověď
anonym

Tak akorát - mezi pětatřiceti až padesáti, protože...

Mladí dnes těžko získávají potřebnou praxi. Starší jsou zatížení bývalými praktikami a postupy a mnohdy jim to stačí. Môj bývalý manžel- velmi šikovný chirurg využil nových možností a založil si soukromou kliniku plastické a estetické chirurgie, přičemž stále slouží na necelý úvazek v okresní nemocnici na chirurgii, traumatologii a chirurgické pohotovosti. Padesát let mu už bylo, ale kdybych bourala v autě nebo potřebovala vyoperovat žlučník, určitě bych uvítala kdyby zákrok prováděl on. A kdyby mě napadlo, že podstoupím nějakou plastiku, také bych se na něj obrátila s oprávněnou dôvěrou, přestože je podle ankety už „matador“. Myslím, že dnešní padesátníci a nějaký ten rok navíc, jsou na vrcholu profesních sil a „matadorem“ ve smyslu této ankety jsou odborníci mnohem starší.

Další odpovědi
brillant

Tak akorát - mezi pětatřiceti až padesáti, protože...

Doplňuji:
Už by mohl mít nějaké zkušenosti.

anonym

Matador - od padesátky až do Sovy, protože...

Doplňuji:
Tak jako svého lékaře – je mu přes sedmdesát let – jsem viděla pouze jednou když jsem potřebovala vstupní prohlídku do zaměstnání. Další jsem ještě nenavštívila, tak nemohu porovnat. Ale v bývalém bydlišti k nám na vesnici jezdil doktor, který ošetřoval ještě když mu bylo přes osmdesát let. Jako dítě jsem samozřejmě navštívila více doktorů, ale tam jsem se na věk nedívala – pouze jsem měla raději doktorky než doktory.

hanulka11

Tak akorát - mezi pětatřiceti až padesáti, protože...

Doplňuji:
Myslím, že tento věk je výhodou – mají opravdu snahu se učit novým věcem -přesto již mají dost zkušeností , mám takové všechny – zubaře , gynekologa i obvodního
jsem spokojená .

Funna

Tak akorát - mezi pětatřiceti až padesáti, protože...

má lékařka je stejného věku jako já…a plně mi to vyhovuje…ještě není tak stará, aby neměla zájem o nové věci a zase ne tak mladá aby neměla zkušenosti .-)

david22

Absolvent - kolem třicítky, protože...

Doplňuji:
Přijdou mi více snaživí :)

BANAN93

Tak akorát - mezi pětatřiceti až padesáti, protože...

zzzzz

Matador - od padesátky až do Sovy, protože...

Má zkušenosti a nespoléhá se jen na přístroje. Absolventům nevěřím vůbec, všechny lékaře mám starší.

manon

Absolvent - kolem třicítky, protože...

Doplňuji:
Protože má nejméně bodů :)

Nějak toto neřeším, není to věk, co rozhoduje o prvním pocitu – spíš to vystupování, projev, ani neřeším zda muž nebo žena.
Možná, až budu velká : )) (budu vůbec někdy? :D), dopracuji se i k dalším pocitům.

osamělývlk

Tak akorát - mezi pětatřiceti až padesáti, protože...

briketka10

Tak akorát - mezi pětatřiceti až padesáti, protože...

jsou všichni i odborní v tomto věku a jsem
nimi moc spokojená, neměnila bych :)

manon

Damiana: Výjimečně mi chybí jiná možnost. Nedůvěřuji apriori žádnému :) Až na výjimečné osobnosti a ty jsem potkala ve všech věkových kategoriích. Důvěra v lékaře se u mne rodí pomalu a dlouho anebo se zrodí náhle a vyletí jako raketa. Je otázka, zda tam nahoře zůstane…

Damiana

Přesně z tohoto důvodu jsem ji tam nedávala!:-)))
Šlo mi jen o ten pocit. Příklad: Zlomíš si ruku, přijdeš do ordinace, tam doktor, kterého neznáš – a první co vidíš je jen on. Ten člověk. Začne hrát podvědomí. Prolítne ti hlavou – ježišmarjá ten (je moc mladej; pěknej; vypadá chytře; jů, ten snad nevidí; je už nějakej divnej; hmm sympaťák…)
Obyčejný pocit, žádné intošské analýzy. 🙂 Důvěru si nech (v tomto případě) na Pak (… až budeš velká…:-D))))

Damiana

Můžete, prosím doplnit proč právě této věkové kategorii? Díky…:-)

david22

Začínající lékaři jsou více důslední. Potřebují své kvality dokázat právě proto, že jsou tak mladí.

Damiana

Hm. Někteří možná ano. Jiní jsou ale ještě tak „nadržení“ ze školy, že berou své pacienty jako pokusné králíky.
Ale nic proti tvé volbě. Svědčí to opět jen o tom, co jsem si myslela, že každý na první pohled podvědomě více důvěřuje „své“ věkové kategorii. Obvyklé.