Avatar uživatele
Pokročilý

Jak staré a jak velké dítě musí být, aby nemuselo používat sedačku?

případně, kdy může sedět ve předu v osobním vozidle?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele

Ze zákona vyplývá, že řidič motorového vozidla nesmí přepravovat ve vozidle kategorie M1, N1, N2 nebo N3, které není vybaveno zádržným bezpečnostním systémem, dítě mladší tří let, nebo dítě, které je menší než 150 cm na předním sedadle. Pokud je vozidlo kategorie M1, N1, N2 nebo N3 vybaveno zádržným bezpečnostním systémem, smí řidič přepravovat dítě, jehož tělesná váha nepřevyšuje 36kg a výška nepřevyšuje 150cm, pouze za použití dětské autosedačky.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Stříbrný

Zákon 361/2000 §6 - http://business.center.cz/…
Již se to tu mnohokrát řešilo, používejte vyhledávání.
http://www.odpovedi.cz/…


Avatar uživatele
Stříbrný

musí překročit některou hranici, buď 36 kg, nebo 150cm. Jakmile jedno překročí, už jen do pásů..
Jinak v autosedačce, klidně i na předním sedadle.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý mosoj 626
Stříbrný cukrar 617
Zlatý Drap 573
Zlatý gecco 401
Stříbrný honza19hk 285
Zlatý venkovan 246
Bronzový kapitán 232
Zlatý Hlada 219
Zlatý hanulka11 200
Stříbrný brillant 199

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.