Jak srovnat týmy podle pořadí?

Jak to vypadá -> http://2imgs.com/…
Jsem nespal, tak jsem zkoušel tabulku, viz odkaz. Ale nejde mi srovnat je podle pořadí. Vidíte dvě 4, dvě 2. Zkoušel jsem přes KDYŽ i RANK, ale vyhazuje to trochu jiné hodnoty. Zkoušel jsem i INDEX. Různě jsem kombinoval a výsledek není dobrý, ba horší. Něco dělám blbě a nevím co. Má někdo nápad.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná
Zlatý

Zběžně jsem na to koukal, tak RANK máš pořadí hodnot a pokud jsou stejné, tak je stejné i pořadí, to je snad jasné, ne? A neumí víc kritérií.
Onehdy jsem to očůral takto:
1. kritérium to hlavní prostě necháš jak je, uděláš RANK. K němu pomocné 2. kritérium z něho udělá RANK a ten pronásobíš nějakou malou konstantou, např. 0,001. Výsledné ranky sečteš a u děláš z nich RANK. Nepotřebné sloupce skryješ. Taky by to nejspíš šlo vylepšit přes maticové vzorce, nemuselo by být tolik pomocných sloupců. Je to srozumitelné?

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

anonym

Díky, 2. kritérum jsem zkoušel (rozdíl branek) ještě než jsem tady dal dotaz. Nebylo to úplně korektní. Ta konstanta je fajn nápad. Zkusím. To už určitě vyjde. Konstatntu dám jako 3. kritérium. Chci, aby rozdíl branek pošoupl tým blíže k vyšším bodům. Kdo má +branky je lepší, kdo -branky, je horší.

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 948
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 820
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.