Jak srovnat týmy podle pořadí?

Jak to vypadá → http://2imgs.com/9e793e1­4c7
Jsem nespal, tak jsem zkoušel tabulku, viz odkaz. Ale nejde mi srovnat je podle pořadí. Vidíte dvě 4, dvě 2. Zkoušel jsem přes KDYŽ i RANK, ale vyhazuje to trochu jiné hodnoty. Zkoušel jsem i INDEX. Různě jsem kombinoval a výsledek není dobrý, ba horší. Něco dělám blbě a nevím co. Má někdo nápad.

Nejlepší odpověď
Alesh

Zběžně jsem na to koukal, tak RANK máš pořadí hodnot a pokud jsou stejné, tak je stejné i pořadí, to je snad jasné, ne? A neumí víc kritérií.
Onehdy jsem to očůral takto:

1. kritérium to hlavní prostě necháš jak je, uděláš RANK. K němu pomocné 2. kritérium z něho udělá RANK a ten pronásobíš nějakou malou konstantou, např. 0,001. Výsledné ranky sečteš a u děláš z nich RANK. Nepotřebné sloupce skryješ. Taky by to nejspíš šlo vylepšit přes maticové vzorce, nemuselo by být tolik pomocných sloupců. Je to srozumitelné?

anonym

Díky, 2. kritérum jsem zkoušel (rozdíl branek) ještě než jsem tady dal dotaz. Nebylo to úplně korektní. Ta konstanta je fajn nápad. Zkusím. To už určitě vyjde. Konstatntu dám jako 3. kritérium. Chci, aby rozdíl branek pošoupl tým blíže k vyšším bodům. Kdo má +branky je lepší, kdo -branky, je horší.