Klarisa.142

Jak sprovoznit notebook

Vcera se mi sekl a vubec nereagoval tak jsem ho vypnula a kdyz jsem ho pak chtela zapnout tak porad hlasil chybu ve Windovsu a ze se ta chyba bude opravovat abych to potvrdila,ale prastala mi reagovat jak mys tak i klavecnice a tak uz notebook ani nezapnu..Zapnu ho a on se hned sam vypne…Nevim co stim a to mi pred pul rokem menili hard disk…prosim poradte…

Nejlepší odpověď
www

Nejjednodušší bude v tomto případě servis (záruka), kde měnili HDD.
Nejsem si totiž jist, zda se budeš umět dostat do biosu a sama si dál poradíš.
Názor

Další odpovědi
Bedy

Vybodněte se na nějaké čáry máry s Linuxem, navrch jestliže se Vám ten notebook hned vypne, tak pravděpodobně ani nestihnete se dostat do boot menu, natož do BIOSu.
Tady nezbývá nic jiného, než servis, jak píše www. Tohle bude pravděpodobně vada toho pevného disku nebo jiného hardwaru.

anonym

Můžeš zkusit nabootovat ´odjinud´ – např. z instalačního CD a nebo nějaké distribuce Linuxu – jestli je problém ve stávající instanci Win a nebo v HW.
Pokud to první, nejsnáze notes rozchodíš reinstalací Win.
Pokud to druhé, dej jej do servisu (těžko detekuješ závadu a nemáš přístup k náhradním dílům.