annas

Jak správně zamrazit rajčata?

Mohou se zamrazit tak jak jsou?

Nejlepší odpověď
annas

Nikdy jsem rajčata nemrazila, proto nemám žádné zkušenosti. Ale něco jsem našla.

Rajčata
Rajčata obsahují velké množství vody, po rozmrazení se scvrknou, a proto rozmrazená nejsou vhodná do salátů. Zralá, pevná rajčata necháme celá v mrazničce předmrazit a pak je balíme do mikrotenových sáčků. Mrazit můžeme i rozkrájená rajčata. Ta spaříme horkou vodou, oloupeme a nakrájíme na měsíčky. Necháme na podnosu předmrazit a pak balíme do mikrotenových sáčků. Rajčata můžeme zmrazit i jako pyré, kdy rajčata rozmixujeme a rozdělíme do misek. Rajčata vydrží zmrazená 5 – 6 měsíců.

Zdroj: http://clanky­.vareni.cz/ze­lenina-do-mraznicky-2dil/

Další odpovědi
hanulka11

Dosud se prodáva mražené lečo a rajčata jsou v něm normálně celá mražená,je fakt ,když rozmrzne je z nich jen břečka. Já tedy osobně mám raději rajčata/pokud jich mám nadbytek/naložená v nálevu . Mohou se použít na cokoliv, omáčku, polévku.....