Matthew

Jak správně vyslovovat slovo GNOCCHI ? :)

Podle mého názoru se vyslovuje slovo gnocchi jako „GNOKY“ ale kamkoliv přijdu do restaurace, tak vám i číšník řekne, takže 1× „gnoči“. To pak na mě v restauraci civí jako na blba, když řeknu „gnoky“ :D Chtěl bych se ujistit, kdo má tedy pravdu :) Já stojím za svým :D
Doplňuji:
omlouvám se, ulítl mi tam háček :( „gňoky“

Nejlepší odpověď
gattonero

Ciao!
Gnocchi se vyslovují '' ňoky''
Věř mi.....žiju s italem…
Pa

Další odpovědi
anonym

Pro příště stačí zadat do překladače google, kde je u obou jazykových mutací vždy audio výslovnost – viz názorný odkaz ve zdroji (kliknout na ikonku reproduktoru v pravém rohu dole):
Doplňuji:
V Itálii by se ti to nestávalo, v Česku si raději zvykni na neznalost, protože kdyby ses zeptal, jestli to říkáš správně, mohl by ti ješitný číšník ještě plivnout do jídla, než aby sám přiznal, že je buran.

Zdroj: http://transla­te.google.cz/#cs/it/n­oky

terry

Jednou o tom mluvil Vodouch v TV.
Vyslovuje se to ňoky.
Jak správně napsala gattonero.
A nemlžte doplňováním, že víte 🙂

cochee

Máte asi pravdu, neumím sice italsky, ale viz wikipedie, heslo Nok. Ale vzpomněl jsem si i na svá dětská léta a pohádku o Pinocchiovi, taky nikdo to jméno obsahující „cch“ nevyslovoval [pinočio], ale s „k“.

Conchus

gnoki je správně. To „h“ tam působí jako tvrdý znak.
Doplňuji:
pardon ňoki, vypadl mi háček.