Avatar uživatele
Korialis

Jak správně vyplnit cenu u poštovní dobírkové poukázky a podacího lístku?

Dobrý den,

včera jsem odesílal balík na dobírku v bublinkové fólii o rozměrech cca 27,5 × 20 cm a o hmotnosti 0,232 Kg. Balík byl pojištěn na celkovou hodnotu zásilky. Poštovné činilo 106 Kč.

Prvně mě zajímá, jestli to vychází správně, a když příště odešlu další balík se stejnými hodnotami (jen hmotnost se bude trochu lišit), budu platit stejně?

Jde mi o to, abych mohl dopředu vyplnit cenu na lístku a složence. Pokud tedy budu znát hodnotu balíku a dobírku a budu chtít, aby příjemce zaplatil obojí, co mám vyplnit do „Dobírka Kč“ a „Udaná cena Kč“ na podacím lístku a do „Částka Kč“ na poštovní poukázce C? A co když budu chtít zaplatit dobírku já, ale hodnotu balíku mi zaplatí příjemce?

Děkuji za odpovědi.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? annas před 4271 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Já to dělám takto. Vyplním dobírkovou poukázku bez uvedení částky. Za zboží požaduji např. Kč 500. Na poště balík zváží, řeknou mně poplatek za dobírku, např. Kč 150. Dopíši na poukázku a podací lístek Kč 650. (dostanu od příjemce.). Udaná cena může být vyšší – uvádí se kvůli náhradě škody.
Pokud chcete cenu doplnit předem, využijte kalkulátoru zásilek. Připočítáte ještě poplatek za dobírku.

http://www.ces­kaposta.cz/cz/nas­troje/spocitej­te-si-cenu-postovneho-id353/
http://www.ces­kaposta.cz/cz/sluz­by/baliky/cr/cen­ny-balik-id245/#cenik

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
baghira

V „dobírce“ je částka, kterou příjemce zaplatí a ty ji dostaneš.
S „udanou cenou“ nemá nic společného (balík může mít například cenu 1000 Kč, ale dobírka jen 200, protože 800 ti už zaplatil jinak, nebo naopak).

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

An., ja boduji baghiru, protoze ho mam tak nejak rada … 🙂 .. a koukam, ze nejsem jedina , kdo ho ma rad.
🙂

  • iv-

před 4270 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

iv, je třeba hledat důvod? 🙂

před 4270 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Ja bych si jen typla – tipla ?? .. , ze nekdo nechce, aby jste byla na prvnim miste . ! 🙂
A ja zase nechci, aby jste byla na druhem. ! 🙂

  • iv-

před 4270 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

iv, vy nevíte, že v jistých případech je pro někoho důležitější subjektivní než objektivní pohled na skutečnost …? Učím se smajlíky… 🙂.

před 4270 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Ad baghira. S „udanou cenou“ nemá nic společného (balík může mít například cenu 1000 Kč, ale dobírka jen 200, protože 800 ti už zaplatil jinak, nebo naopak).

Nějak nerozumím poslední větě… „protože 800 ti už zaplatil jinak … “

Kdo zaplatí jinak? Udaná cena se uvádí jem pro poštu…

před 4270 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek