Jak správně třídit odpad typu: plexisklo, celofán, bakelit, pvc, linoleum, koberec?

Díky za odpověď. Jak je to tedy s tím plexisklem? Koberec by se mohl dát do kontejneru pro charitu?

Odpovědi
Dochy

Nejsem si jist s plexisklem, ostatní bohužel do směsného (objemného) odpadu. Ještě ten koberec by se možná mohl zrecyklovat na nějaké hadry – budou vědět ve sběrném dvoře. Bakelit je termoset, ten recyklovat (klasicky) nejde, PVC nikdo nechce, linoleum bude myslím stejný případ, ale nejsem si jist.

Dochy

Koberec pro charitu? To by musel být opravdu zachovalý aby jej mohli prodat. Spíš jsem myslel ten sběrný dvůr, někde myslím berou textilie právě kvůli tomu aby se rozcupovali a pak se z nich dělají buď tepelně izolační pásy, nebo různé hadry na vytírání příp. nějaká nasákavá hadrovina do dílen na likvidaci olejnatého svinstva…