Avatar uživatele
LindaCZE

Jak správně sterilizovat nůž ???

Ve filmech se někdy stává že že po domácku ošetřují raněného či postřeleného člověka a mě by jen tak zajímalo jak se ve skutečnosti správně sterilizuje nůž ??? (Jde ho nechat ponožený cca 5 min. ve vařící vodě ???)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? briketka10, zzzlatokopka před 3296 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
briketka10

nejlíp varem, suchým horkým vzduchem, vodní párou
častěji se využívají chemické způsoby dezinfekce..
http://haccp.web­node.cz/sanita­ce-v-potravinarstvi/

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Agneta

Tak mně když zavolají z nemocnice, že právě nemají chirurga…tak naleju na kuchyňský papír trochu alkoholu, nůž párkrát protáhnu, a už operuji…:DDD

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
zzzlatokopka

Jde ho povařit, ale pak je nutné ho sterilizovaný udržet, což znamená neprodyšně zabalit do sterilizované­ho obalu.

Je několik druhů sterilizace, může být i chemická, tam si myslím používá peroxid a formaldehyd:-)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

V domácích podmínkách nejlépe varem ve vodě, nebo v páře. Při nouzových podmínkách lze sterilizovat nůž i přímo nad plamenem ohně.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Jiří Sova

Pokud máte kvalitní nůž, tak určitě nedávat do myčky na nádobí. Koupil jsem si kvalitní japonské nože, z opravdu kvalitní damaškové oceli, které jsou ostré jako břitva. Pokud by někdo vybíral nože, a chtěl bych opravdu kvalitní a ostré, tak doporučuji se podívat na dellinger .cz , je tam i doprava nad 3 tisíce korun zdarma.

před 1487 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek