LindaCZE

Jak správně sterilizovat nůž ???

Ve filmech se někdy stává že že po domácku ošetřují raněného či postřeleného člověka a mě by jen tak zajímalo jak se ve skutečnosti správně sterilizuje nůž ??? (Jde ho nechat ponožený cca 5 min. ve vařící vodě ???)

Nejlepší odpověď
briketka10

nejlíp varem, suchým horkým vzduchem, vodní párou
častěji se využívají chemické způsoby dezinfekce..
http://haccp.web­node.cz/sanita­ce-v-potravinarstvi/

Další odpovědi
Agneta

Tak mně když zavolají z nemocnice, že právě nemají chirurga…tak naleju na kuchyňský papír trochu alkoholu, nůž párkrát protáhnu, a už operuji…:DDD

zzzlatokopka

Jde ho povařit, ale pak je nutné ho sterilizovaný udržet, což znamená neprodyšně zabalit do sterilizované­ho obalu.

Je několik druhů sterilizace, může být i chemická, tam si myslím používá peroxid a formaldehyd:-)

Drap

V domácích podmínkách nejlépe varem ve vodě, nebo v páře. Při nouzových podmínkách lze sterilizovat nůž i přímo nad plamenem ohně.

Jiří Sova

Pokud máte kvalitní nůž, tak určitě nedávat do myčky na nádobí. Koupil jsem si kvalitní japonské nože, z opravdu kvalitní damaškové oceli, které jsou ostré jako břitva. Pokud by někdo vybíral nože, a chtěl bych opravdu kvalitní a ostré, tak doporučuji se podívat na dellinger .cz , je tam i doprava nad 3 tisíce korun zdarma.