Benicek

Jak se spravne vypocita rychlost behu o vzdalenosti 1500 m, kdyz celkovy cas jsou 3 minuty?

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

To je blbost, tak rychle nikdo neběhá. Řekni učitelce, že ať ti to ukáže, že to za ten čas zaběhne a pak ji řekneš výsledek.
500m za minutu, 8,333m za sekundu.

Další odpovědi
ooommmm

Rychlost se počítá jako vzdálenost / čas. Nejprve si ale musíš obě hodnoty převést na stejného hodnoty. Buďto tedy na metry a sekundy aby ti vyšla rychlost v metrech za sekundu a nebo na km a hodiny pro rychlost v km/h.

V prvím případě to tedy bude: 1500 / 180 = 8.33 m/s
V druhém případě to bude: 1.5 / 0.05 = 30 km/h