kubik!

Jak správně psát §?

Jak se správně má psát § obsahující více odstavců nebo více písmen?
Doplňuji:
myslela jsem zda je správně třeba:
§ 205 odst. 1 odst. 2 písm. a, c, d) tr. zákoníku
nebo
§ 205 odst. 1, odst. 2 písm. a), c), d) tr. zákoníku

Nejlepší odpověď
annas

Nevím, co přesně myslíte.

Značka pro paragraf se píše jen ve spojení s číslem: § 23; § 121;

Pro ověření z odkazu podle ČSN 016010
http://www.pro­ofreading.cz/pa­ragrafy-znak-pro-paragraf-a-jeho-pouzivani

Znak pro paragraf (§) se vyskytuje ve spojení s číslem, od něhož se odděluje mezerou. Sází se bez tečky. Podobně jako další značky nemůže stát na začátku věty – pokud tak text zkrátka vychází, je potřeba značku nahradit slovem.

Důležité: Nikdy se nesází zdvojeně, a to ani v případě, že jde o odkaz na více paragrafů.
Jak uvádí § 2, odstavec 1… (nikoli §2)
Paragraf 3 byl z návrhu zákona vypuštěn. (nikoli § 3)
K této záležitosti se vztahují § 66 a 68 obchodního zákoníku. (nikoli §§ 66 a 68)
Jedním z nejdůležitějších paragrafů je… (nikoli z nejdůležitěj­ších §)

Doplňuji:
§ 205 odst. 1, odst. 2 písm. a), c), d) tr. zákoníku

§ 205 odst. 1 odst. 2 písm. a, c, d) tr. zákoníku

Patří takto:

§ 205 odst. 1, 2 písm. a), c), d) tr. zákoníku

Další odpovědi
anonym

Jednoduše. Napiš např. § 34, odst. 1, písm.a – §37 odst. 16, písm. p.
Jedná-li se o všechny odstavce a písmena určitých paragrafů, tak postačí značka § 34–37.
Doplňuji:
Závorka za písmeny být nemusí (ani ta jedna), chybou ale není. Když si projdeš různé zákoníky, tak v nich najdeš také různou úpravu. Přikláním se závorky za písmeny takto v textu nepsat.

annas

Ještě bych napsala odst. 1 a 2 odst…

annas

Klikla jsem a odeslala dřív. .

Za malými písmeny, pokud jde o označování části textu, se vždy dělá závorka – a), b),. c), , za číslovkam a velkými písmeny tečka. – 1., 2., 3.; A. , B., C.

Podle normy 01 6910 – v textu jsem se překlikla.