hurvajz

Jak správně propojit ohňostroj na míru?

Uvažuji o koupi nějaké kompaktní sestavy na silvestra od http://www.ta­rra.cz/katalog/py­rotechnika-new/ohnostroje-na-miru/, jenže nemám s tímto žádné zkušenosti (jak se to dává dohromady, zapaluje, …)

Neporadí někdo ať nekupuji zajíce v pytli?

Nejlepší odpověď
mosoj

Není pravda, že každý kompakt má dvě zápalnice. Takovéto sestavy je třeba řešit individuelně a bez ( nepovolené) delaborace to kolikrát neuděláš.
Doporučuji koupit již hotový zahradní ohňostroj a nemusíš nic spojovat. Případně si dokoupit finálový kompakt, který za ten zahradní ohňostroj připojíš již namontovanou spojkou typu bajonet.
Střílím profi ohňostroje a na uvedénem odkazu nenaletíš.

http://www.pmcos­trava.cz/pyro­technika/zahrad­ni-ohnostroj-176ran

Další odpovědi
www

Pokud o tom nic nevíš, ale splňuješ podmínky pro nákup a použití, kup si hotovou sestavu!

certisko

Každý kompakt má 2 zápalnice označené START a druhou zápalnici. Je nutné zapojit postupně kompakty tak, že vždy druhou zápalnici kompaktu spojíte s první zápalnici následujícího kompaktu. Tím dostanete sadu postupně propojených kompaktů a první kompakt (ten, do kterého nejde již žádná zápalnice) je kompakt, který budete odpalovat jako první. Zapálením zápalnice ji zažehnete, odstoupíte do vzdálenosti dle návodu a díváte se, jak se vám postupně odpaluje jeden kompakt za druhým. V případě, ze by se vám všechny kompakty neodpálily (to poznáte podle neporušených horních krytů kompaktu), pak lze kompakt odpálit i jednotlivě. Nikdy nenahlížejte do výmetné části kompaktu, vždy k němu přistupujte z boční strany.