Nerevarin

Jak správně přesadit kytku?

Spíše ráno nebo večer? Po přesazení trochu zalít? A nemá se přesazená kytka vystavovat velkému světlu?
Je to nějaká „no name“ pokojovka, existuje nějaký universální substrát? Díky moc.

Nejlepší odpověď
gecco

Univerzální substrát – třeba „pro zelené rostliny“, ale chybu neuděláš, v podstatě, žádným běžným. Klidně použij i hlínu ´ze zahrádky´…
😉
Po přesazení hodně zalít (ideálně vrchem, až bude květináč protékat – půda se tím i zhutní a ´zateče´ do kořenového balu) – běžná kvítka po přesazení sprchuju.
A spíše k večeru, než ráno (rozhodně kvítko hned po přesazení nevystavuj přímému slunci), kořeny se přes noc trochu přizpůsobí a kvítko pak nebude přes den trpět suchem.