huxa

jak správně přeložit z angličtiny význam slova „girl“?

Kurt Cobain zpívá „Daddy's little girl ain't a girl no more“
Co se tím druhým použitím slova girl myslí? Jakože už není holka, ale je slečna?
Doplňuji:
Zajisté, toto jsem vše našel, že girl znamená holka chápu, ale co znamená, pokud o holce řeknu, že už není „girl“?

Nejlepší odpověď
quentos

ano, už není holka, nýbrž žena. Chápete správně.
Doplňuji:
little girl by se do češtiny přeložilo nejlépe jako „holčička“ („tátova…“)

Další odpovědi
iceT

Sice jsem nepochopila,o čem přesně je text téhle písně,ale mohlo by se to dát interpretovat tak,že tátova malá holka už není malá,už tátu nepotřebuje.

sassan

„Daddy's little girl ain't a girl no more“-znamená to přesně to samé jako kdyby zpíval v češtině-„Tátova holčička už není holčička“.-)

marketa54321

Překlad: http://www.ka­raoketexty.cz/tex­ty-pisni/nirvana/ne­gative-creep-52021

SmutnaRuze

girl=holka,slečna.