Kulpix

Jak se správně používá křivítko (výlisek na tvorbu grafů)?

Poradíte prosím?

Odpovědi
Drap

Dáš křivítko tak, abys pokud možno plynule spojil všechny vyznačené body.

Dochy

O čem tam chceš přemýšlet? Pokusíš se najít kus toho křivítka, který Ti na grafu spojí, či hezky proloží co nejvíce sousedících bodů. Pokud nejde udělat křivka najednou, udělej kus, s tím, že bývá lepší nedotáhnout křivku až do krajních bodu, které ještě sedí, ale udělat ji o něco kratší abys měl prostor pro napojení na další část… (pokud pojedeš až k poslednímu možnému bodu který křivítku vyhovuje, může v tom místě mít křivka už tak odlišný směr od trendu celého grafu, že další část nepůjde napojit bez viditelného zlomu)