Dane

Jak správně píšeme datum v angličtině (podle platných norem)?

V českém jazyce se úprava písemností řídí platnými normami, podle kterých kupříkladu oddělujeme jednoslovné výrazy pomlčkou bez mezer: 2010–2015 a víceslovné výrazy pomlčkou s mezerami: Podle harmonogramu akademického roku bude zkouškové probíhat v letním semestru od 15. 5. 2015 – 30. 6. 2015 s možnosti prodloužení v případě plné obsazenosti stanovených termínů.

V anglickém jazyce platí určitě podobné pravidla. Jaké?

Odpovědi
Lamalam

Netuším jak je tomu ve Velké Británii, ale v USA používají zápis ve tvaru rok -měsíc-den, čili 2015–05–15.

Pepa25

V USA a ve Velké Britanii mají jiné formáty – viz https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/Date_format_by_cou­ntry
Shodný je slovní zápis „July 9, 2015“, ale v číselném zápisu je rozdíl: USA se drží formátu 07/09/15 nebo 07/09/2015 (pro 9. července), ve VB se prosazuje evropský dd-mm-yyyy