Kostka0

Jak správně pěstovat kaktusy?

Já jen slyšela že hodně málo zalévat a jinak to prý nic nepotřebuje, ale poradily by jste mi jestli je dát na sluníčko nebo ne a jiné základní věci o kaktusech?
Doplňuji:
Druh nevím, ale taky mě trochu trápí že mi nekvetou. Když sem je koupila kvetly.

Nejlepší odpověď
Lamalam

Raději se zeptej u odborníků, např. tady: http://www.kaktusy-rysavy.cz/forum/fo­rum.php

Další odpovědi
Funna

2 základní obecné, podotýkám obecné věci o kaktusech…

  • na podzim je schovat do tmavé a studené místnosti (podle druhu 0–15°C) a vůbec nezalévat
  • ja jaře je začít postupně vystavovat slunci, napřed do polostínu (když je tam dáš rovnou spálí se) a pak na plné slunce a jen mírně zalévat…

kvetou proto, že době nedostatku přes zimu ve tmě a o suchu je dáš ven a začneš je zalévat…

www

Pokud nevíš druh a já tedy nevím čemu vlastně říkáš kaktus, nezbyde ti než zkontrolovat starší otázky na stejné téma.

gecco

Není kaktus jako kaktus…
😉
Který druh máš na mysli?

anonym

V zimě klidně na chodbu,kde je teplota pod 15Celsiů,klidně i do verandy,vůbec přes zimu nezalévat.V před­jaří přesadit do zeminy pro kaktusy.
Na jaře já osobně kaktusy dávám do skleníku,už jsou tam týden,zalévat středně.
Mám je společně s okurkama a paprikama a rajčaty.
Všechny kvetou.
Tady si pročtěte,co je vše potřeba.
https://www.go­ogle.cz/?gws_rd=­ssl#q=p%C4%9Bstov%C3%A1n­%C3%AD+kaktus%C5%AF