hela

Jak správně pečovat o fík?

dostala jsem sazečku fíku vypěstovaného ze semene jak o ní pečovat a bude někdy plodit?

Nejlepší odpověď
hanulka11

Jak fíkovník vypěstovat
Přestože se jedná o subtropickou plodinu, lze fíkovník s úspěchem pěstovat i u nás. Pro tyto účely je možné využít studený skleník nebo nádobu, která se přes zimu ukládá na chladné místo, například do sklepa a v létě vynáší do zahrady nebo na balkon. Na některých výjimečně příznivých místech lze fíkovník pěstovat dokonce i celoročně ve venkovních podmínkách. Je však potřeba zvolit rostlinu odolnější vůči nízkým teplotám a zajistit její dostatečnou ochranu proti silným mrazům. Množení se provádí snadno řízkováním. Obecně lze říct, že pěstování fíkovníku není nikterak náročné.

Pro produkci kvalitních plodů je však třeba zvolit formu fíkovníku tvořící plodenství bez oplození, neboť vosička (stehnatka fíková) zajišťující opýlení v našich zeměpisných šířkách nežije.

Zdroj: http://loskutak­.nova.cz/clanek/u­zitkova/fikov­nik-poradime-jak-ho-pestovat-v-cesku.html