numeriprimi

Jak správně odpovědět na otázku, jakého skupenství je oheň? A proč?

Nejlepší odpověď
bolak

Oheň je hoření ne? A hoření je reakce, to je stejný jako kdyby ses ptala jakýho skupenství je rozšíření zorničky.

Další odpovědi
mosoj

Mohlo by se říct že plynné, ale není to zcela pravdivé.
Plamen je viditelná část hořících plynů a par. Je to tepelné a světelné záření !!!!
Tedy skupenství žádné.
Doplňuji:
Nechtěl jsem zabřehnout do složitých problémů, ale plazma to není !!

Aby byl ionizovaný plyn považován za plazma, musí vykazovat kolektivní chování a kvazineutralitu.[1]

brillant

Mno v podstatě je i není. Oheň je ionizovaný plyn a ionizovaný plyn (nazývaný plazma) je obecně považován za jedno z mnoha existujících skupenství.

Problém je v tom, že skupenství definujeme jako stav hmoty mezi fázovými přechody (ať už prvního, druhého nebo hypotetického třetího druhu, či nekonečného druhu – pojmenovaných podle řádu spojitosti derivací stavových funkcí během přechodů). A k fázovému přechodu při klasickém hoření vlastně nedochází.

Zdroj: http://21stole­ti.cz/groups/do­tazy/forum/to­pic/jakeho-skupenstvi-je-ohen/