Alberttti

Jak správně, nejúčinněji a nejlépe doma posilovat záda, břicho, lítka, stehna a ramena?Bez minimálních možností pomůcek?

Díky :) – ještě chci dodat, že myslím spíše posilování pro nabrání svalové hmoty.. děkuju

Nejlepší odpověď
jendahun

Nevím,jestli jsi muž,nebo žena.Pro muže je ideální a nenáročné cvičení s pružinovým expanderem,od jedné pružiny až třeba po pět.Perfektní na objem horních končetin.Předloktí – gumové kroužky a jiné síliče.Vynikající jsou cviky s vlastní váhou,nebo odporem spolucvičence.Je toho strašně moc,ale vystačíš si s hrazdou,šikmou lavičkou na břicho – sedy/lehy,různé varianty dřepů a kliků.Jako aerobní cvičení pro vytrvalost stačí úplně švihadlo,nebo rotoped.Když si zajdeš do knihovny,určitě si vypůjč nějakou knihu o kulturistice­.Nesmíš taky zapomenout,že každá namáhavější práce je posilování.Vynášet nákup do desátého patra,házet uhlí lopatou,štípat dřevo atd..První evropský olympijský vítěz v judu Anton Gesink posiloval tak,že běhal s kládou přivázanou k pasu.
Pokud je to pro ženu,nevím,proč by měla cvičit pro objem.

Další odpovědi
hanulka11

podívej se zde http://cvicim-doma.cz/

taky můžeš doma cvičit s PET lahvemi naplněnými vodou /místo činek/ kliky, sedy lehy, ......