bmx

jak správně nastavit cyklotrenažér

Nejlepší odpověď
kenyrts

Cyklotrenažéry
Vyberte si kvalitní a spolehlivé cyklotrenažery do své posilovny. Nabízíme vám prvotřídní cyklotrenažery určené především pro profesionální použití. Ovšem jste-li „bláznem“ do jízdy na kole, najdete u nás také cyklotrenažery pro domácí použití. Nemusíte tak chodit do posilovny a můžete doma jezdit, kdykoliv vás to napadne.

Vyberte si cyklotrenažer tak, aby se vám na něm opravdu dobře jezdilo. Důležité jsou polohovací řídítka, způsob ovládání zátěže, pedály, středové uložení, sedlo, zátěžové kolo a brzdný systém. Pokud si budete moct kolo nastavit přesně podle sebe, bude mít vaše jízda ohromné účinky na formování postavy. Například díky správnému nastavení výšky řídítek posilujete i břišní svalstvo.

K efektivnímu šlapání potřebujete správně uchycenou nohu v pedálu. Nehrozí vám tak zbytečné zranění uklouznutím nohy. Správně nastavená výška sedla garantuje pohodlnou jízdu. Cyklotrenažér si musíte nastavit přesně podle sebe. Jen tak vás po jízde ně kole nebudou bolet záda a páteř. Vyberte si cyklotrenažer, který vám bude jednoduše sedět.
na této stránce máte různé druhy,tak si vyberte a nastavujte:

Zdroj: http://www.go­ogle.cz/search?sou­rceid=navclien­t&hl=cs&ie=UTF-8&rlz=1T4GGLJ­_csCZ301CZ293&q=jak+spr%­c3%a1vn%c4%9b+nas­tavit+cyklotre­na%c5%be%c3%a9r

Další odpovědi
ellie

Cyklotrenažér by se měl nastavit stejně podle kola, na kterém jezdíte venku. Sedátko by mělo být tak vysoko, že když si sednete a šlápnete nohou dolů, tak by noha neměla být ani úplně propnutá, ale ani ne moc pokrčená. Délka sedla od řidítek: když dáte nohu do pravého úhlu v koleni ve šlapce, nemělo koleno přesahovat před špičku a když dáte loket ke špičce sedátka, tak byste se prsty měli dotýkat tyče od řidítek. Zároveň to chce ale vyzkoušet, po první půl hodince jízdy hned zjistíte, zda je to správně, mělo by se Vám dobře šlapat jak v sedě, tak ve stoje a neměla by vás bolet záda.