nikuska09

Jak správně napsat uvozovky ve větě: Když nevíte kudy kam, zavolejte právě nám. ? Věta bude použita na leták.

Jak správně napsat uvozovky ve větě: Když nevíte kudy kam, zavolejte právě nám. Věta bude použita na leták. Monohokrát děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
annas

Proč chcete dávat na leták uvozovky? Málo informací. Někoho citujete? Nebo napíšete nějakou uvozovací větu?

Uvozovky se používají u přímé řeči v textu s uvozovací větou.
Nebo jako cítáty např. přísloví, rčení apod., název díla, využití jiného významu než původního, nebo se autor chce distancovat od nějakého výrazu.

Podívejte se, jak má vypadat správný leták
http://samuel-hornek.cz/jak-vytvorit-uspesnou-reklamu-myslete-jinak-nez-ostatni-uspesne-letaky-v-praxi/

Další odpovědi
marci1

„Když nevíte kudy kam, zavolejte právě nám." 🙂

gecco

A co chceš uvodit??

Je úplně jedno, kam bude věta použita – ale podstatní je, zda jde o přímou řeč (celá věty do uvozovek) a nebo třeba chceš naznačit, že „kudy kam“ je přirovnání k bezradnosti, tedy že chceš poskytovat rady, ale nikoli kterou cestou jít/jet…
😉

arygnoc

úvodzovky sa javia v tomto spojení zbytočné – naopak, môžu vzbudiť pocit irónie.
pokiaľ potrebujete zvýrazniť nejakú časť textu, použite výhody grafického zdelenia – zmeňte font (typ, veľkosť, rez, farbu či pozadie, resp. jeho pozíciu) u textu, ktorý chcete zvýrazniť, odlíšiť.

;-Q
Doplňuji:
musím súhlasi s ivzez.

pán hornek je plagiátor (kopista?), nehovoriac o nekorektnosti výstavby jeho webu (vyskakujúce reklamy).

i vzhľad jeho webu (graficky príšerný paškvil) hovorí o jeho neznalosti dizajnu (minimálne webových stránok), o ostatných doporučeniach ohľadne reklamy ani nehovorím (jeho „rady“ ohľadne marketingu som našťastie nečítal).
ďalší zbytočný „odborník“.

;-Q

ivzez

Správně nijak.
Jednotlivá věta se nepíše do uvozovek.

S informacemi z odkazu v odpovědi Annas opatrně:
Web není úplně v pořádku a p. Hornek tam opakuje
už mockrát opakovaná (částečně už překonaná) „moudra“…

Děda Louda

„Když nevíte, kudy kam, zavolejte právě nám.“
Marci nepíše koncovou uvozovku, nýbrž dvojitou horní čárku.