JájsemRaibek

Jak správně napsat přání k vánočním svátkům?

Vždy jsem měl za to, že Vánoce se píší s velkým V, naopak vánoční svátky s malým. To samé u Nového roku.
Pokud se mýlím, prosím opravte mě.
Já tedy píši, že přeji krásné Vánoce a do Nového roku hodně štěstí a zdraví. Je to správně?

Nejlepší odpověď
Lamalam

Pokud přeješ někomu do Nového roku hodně štěstí a zdraví, tak mu to přeješ jenom na Nový rok, čili 1. ledna. Pokud mu přeješ do nového roku hodně štěstí a zdraví, tak mu to přeješ na celý rok 2016.

Další odpovědi
ivzez

„Nový rok“ s velkým N je název státního svátku, který připadá na 1. leden.

Popřejete-li někomu šťastný Nový rok, přejete mu jen
šťastný 1. den nového roku, nikoliv štěstí pro celý rok.

V tomto chybuje řada lidí, proto připojím tip:
Můžete popřát vše nejlepší v příštím roce
(hodně štěstí a zdraví do příštího roku),…

zjentek

Nerozumím. Takže v Novém roce je pouze příští pátek?

lexx

napiš jak chceš, ani adresát to neví jak je to správně tak vo co go…