RadimRychly

Jak správně napojit nádrž na dešťovou vodu k vodovodnímu vedení v rodinném domě?

Jak správně napojit nádrž na dešťovou vodu k vodovodnímu vedení v rodinném domě pouze pro splachování, sprchování a pračku? Má někdo zkušenosti, popř. plánek?

Nejlepší odpověď
mosoj

Plánek bys měl dodat ty.
Prostě tyto větve oddělíš od stávajícího rozvodu pitné vody, nejlépe s možností v případě potřeby se na tuto vodu vrátit.
Jak budeš dešťovou vodu dopravovat na uvedené spotřebiče ? Jinak než přes domácí vodárnu to těžko půjde.

Další odpovědi
JájsemRaibek

Neexistuje, abys napojil dešťovou vodu na stávající městský vodovod. Za to v případě zjištění hrozí vysoká pokua ze strany vodohospodářů.
Doporučuji samostatnou větev na splachování. Sprchu nedoporučuji z důvodu hygieny, pračku byh ještě zvážil.
V případě nedostatku dešťové vody, možnost přepojení! Nikoli jen uzavření kohoutů na městský vodovod.

cukrar

Radime, jedno vedení je na deštovku, druhé na pitnou vodu, (vodovodnímu vedení v rodinném domě). NIKDE se nesmí tato voda spojit.