Dodopolasek

JAk správně instalovat betonový vrch komína, aby byla zajištěna dilatace vložky?

Jde o to, že když se to obbetonuje od šalování po vložku, tak ta je pak vlastně napevno, což není ideál. Jenže pokud se to nedá až k ní, tak tam bude zatíkat.

Odpovědi
oskar

Nechejte si udělat od nějakého klempiře stříšku a budete mít jistotu,že vám tam nebude zatíkat. Asi si nerozumíme myslím tím jen stříšku na komín ne na průduch.

Miroslavst

Pokud to chápu dobře, jde vám o vršek komína. Mezeru bych vyplnil silikonem nebo nějakou jinou pružnou spárovací hmotou. Zde už není teplota tak vysoká, takže by neměl být problém použití těchto materiálů. Tím budete mít splněn požadavek na možný pohyb-dilataci a zároveň utěsnění proti dešti.
Stříšku bych neřešil, jelikož přestože se používá, stává se, že pak má komín špatný tah.