Jak správně formulovat stížnost pro Státní zemědělskou a potravinářskou inspekci ?

Dobrý den pane inženýre,
koupil jsem tzv. víno ale po prozkoumání z čeho to je se chci zeptat jestli je možné výrobu takového roztoku zakázat? Jde o SKLEPNÍ SVÍCEN.
inf.
Plněno pro Vinařství Ludwig s.r.o. Palackého 956, Roztoky. Země původu Maďarsko. Ovocné víno s višňovou příchutí se sladidly.
Složení: ovocné víno, konzervant E 202, sladidla E 954, E 950, aroma, barvivo E 102, E 122, E 131. Obsahuje oxid siřičitý. 1,5 L, 10% obj.
--
Jde mi o to, že by se nemělo a já bych to tedy zakázal, vyrábět zcela nepoužitelnou močůvku a nazývat ji vínem. Stačilo by už jednou říct dost, to na trh a do Albertu nesmí. Prosím, dodavatelů máme dost a mnoho z nich dodá skutečné víno. Chtěl jsem něco na nachlazení ale tvrdý alkohol nemusím.. Připadám si jako svině které se z kýblu vylejvá obsah mokrých popelníků. Netuším tudíž, jestli jsem ještě člověkem. Budu rád za odpověď.
http://www.ulozisko.sk/…

Odpovědi:

Takto:

Jdete rovnou za poslancem aby prosadil zakazat títo a podobním"močůvkám" nazývati vínem .Do tí doby to prodejci takhle mohou prodávat a žádná instituce na ně nemůže .Proto stížnost je ted zbytečná

Diskuze k otázce

Ladič pian

V případě Vámi uvedeného výrobku se nejedná o ,klasické" víno, ale jak je uvedeno na etiketě o ovocné víno, což je nápoj vyrobený alkoholovým kvašením šťávy z ovoce, s výjimkou hroznu révy vinné, kterou je možno před kvašením upravit přídavkem vody a cukru. Při nákupu takového výrobku tedy nelze očekávat podobnost s vínem z hroznu z révy vinné.
Aby nedošlo k záměně takového výrobku je zakázáno nabízet k prodeji vína určená pro spotřebitele společně s ovocnými viny, vinnými nápoji, alkoholickými nápoji nebo jinými nápoji, které by mohly způsobit záměnu s vínem, pokud nejsou odděleně umístěny a zřetelně označeny.
Na základě Vašeho podání byla v rámci svých kompetencí inspektory SZPI provedena kontrola dodržování povinností při uvádění potravin do oběhu plynoucích ze zákona Č. 110/1997 Sb., o potravinách a tabákových výrobcích, ve znění pozdějších předpisů, a z právních norem ES, v jedné z provozoven společnosti Ahold.
V den kontroly bylo zjištěno, že ovocná vína jsou nabízena k prodeji odděleně od ostatních vín pod regálovým označením vinné nápoje, což je v souladu s platnou právní úpravou. Ke kontrole složení byl ze strany inspektoru SZPI odebrán vzorek výrobku ,Sklepní svícen červený". Po obdržení výsledku z laboratoře Vás budeme informovat o jejich znění.

Ladič pian

Za víno považuji i ovocné, dělá se i z rýže. Jenže když už tam nedají ani ten cukr ale 2 náhražky tak to je moc. Nedávno, ještě před asi 25ti lety se vyrábělo jablečné a rybízu, říkalo se tomu čůčo. Tam bylo cukru! Na svařák v zimě jako dělaný.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1812
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 657
Zlatý gecco 480
Zlatý led 453
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 388
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.