ModráHouska

Jak správně dýchat při běhu?

Evidentně dýchám při běhu špatně, ale dýchám pravidelně a přesto mě bolívá v boku až u srdce. A ke všemu běhám pomalinku, jen tak na výklus a stejně to bolí. Nevíte co dělám špatně?

Nejlepší odpověď
Alesh

V boku? Tak to není dýcháním. Tady ti pomůže jedině trénink, zlepší ti to měkčí obuv (podrážka), měkčí povrch (neběhat po asfaltu nebo betonu, ale po hlíně) a neběhat po jídle, chce to tak tu hodinu určitě.
Jestli tě bolí při běhu u srdce, tak si dojdi k doktorovi, to určitě není v pořádku.
Správná technika dýchání je hlavně hluboký výdech a doporučuje se nádech nosem i ústy. Obě tyto věci zajistí dostatečný nádech a tím zásobení organismu kyslíkem.

Další odpovědi
panxnotdead

Chce to trénink :) A musíš hodně zhluboka dýchat.

Bedy

To chce trénink, pomalu a postupně si přidávat.
Pozn.: Lepší je krátký sprint, než dlouhý (vytrvalostní) běh.

honza19hk

kamarád říká že pomůže cigáro. A to běhá a kouří u toho.

pizlicka

pomuze pravidelny trenink a zhluboka uvolnene dychat.hlidat si to.bezet volnym tempem,nebezet si­lou.

anonym

chodim pravidelne do fitnessu a beham na bezicim pasu .. trener me naucil, ze musite nadechovat najednou , ale vydechovat na dvakrat !! melo by se nadechovat nosem, a vydechovat pusou , ale muze se i tou pusou nadechovat …
nesmite se zbytecne " ulitat " .. behani neni o rychlosti .. ja stridam rychlou chuzi a lehci beh … musi vam u toho byt prijemne .. , radsi casteji pomalu a jen obcas zrychlovat a uvidite casem .. a jestli behate venku, tak zalezi i na terenu …

  • iv-