Jak správně dělat halušky s pomocí struhadla

Prosím poraďte, jak se správně dělají halušky s pomocí speciálního struhadla. Koupila jsem si ho, abych si usnadnila práci, ale nějak mi to s ním nejde...
Děkuji.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Vyklopím do něj těsto a stěrkou ho protlačuji do vroucí vody, je to za chvíli hotové /jelikož jsou opravdu maličké/, hned halušky zamíchám a jakmile vyplavou na povrch jsou vařené, pak je propláchnu studenou vodou. My máme raději větší , ty dělám tím stylem, že na větší prkénko rozprostřu těsto a lžící seškrabuji do hrnce s vroucí vodou, vaří se o chvíli déle.

Další odpovědi:

Zlatý

Máš na mysli kulatý plechový kus s otvory cca 1 cm na dně? Když jsem začala dělat halušky, tohle se v Čechách sehnat nedalo, tak jsem si musela poradit jinak. Použila jsem rovné struhadlo na mrkev ( s většími otvory ) a halušky jsem dělala, jako játrovou rýži do polévky. Struhadlo obrátím hrubou stranou dolů, položím přes hrnec s vroucí osolenou vodou a haluškové těsto protírám přes struhadlo pružnou plechovou stěrkou. Jsou hned hotové a velice jemné, práce minimální a čistá. Už mám i to originální "struhadlo", ale nepoužívám ho.

Zlatý

Já to dělá, jako hanulka.
A napsala to dobře. V tom haluškovači to dělá má mamka. Já mám ráda vetší, tak je dělám lžící :).

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Jídlo a vaření

Zlatý hanulka11 986
Zlatý Drap 841
Zlatý annas 757
Zlatý iceT 494
Zlatý marci1 480
Zlatý gecco 431
Zlatý briketka10 414
Zlatý quentos 405
Stříbrný elektrikář 395
Zlatý mosoj 351

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.