Avatar uživatele
wendyX

Jak správně dekódovat tento ‚kryptogram‘ na obalu krabicového mléka? Viz obrázek.

Tento oválek je umístěn na horní straně 1L krabice mléka, rovněž jsem ho objevil na kostce másla- a možná bude i na dalších mlékárenských výrobcích… Jeden ze tří uvedených údajů má definovat SKUTEČNÝ původ obsahu obalu/krabice- zde tedy mléka- což mne právě zajímá. Nezajímá mne, kde bylo vyrobeno, protože nadojeno mohlo být na př. v Polsku, ale plněno do krabic až v ČR- a na obale je pak klidně uvedeno- ‚Vyrobeno v ČR‘ a ještě ke všemu čárový kód EAN začíná 859… – což je rovněž ČR! A to je, myslím, vůči nám, zákazníkům, docela nefér…
Takže- věděl by zde někdo, co přesně znamenají tyto tři údaje?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, johana 56 před 2744 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Odpoveď byla označena jako užitečná

Našla jsem vysvětlení:

„Co se vlastně skrývá pod oválnou značkou s tajuplným kódem uvnitř? Tato značka, často nazývaná veterinární ovál, je nezbytnou podmínkou pro to, aby bylo možné s živočišným produktem obchodovat v rámci EU. Garantuje hygienickou úroveň výrobců i základní standard bezpečnosti potravinářské výroby. Dokladem o registraci je veterinární schvalovací číslo uvedené v oválu, jehož součástí je kód země, ze které závod pochází, v našem případě Česká republika, i oblast, na kterou se platnost toho oválu vztahuje, tj. ES – Evropská unie. Číslo je jedinečné a lze podle něj na internetu dohledat, kterému provozovateli patří.“

CZ 08 ES Olma Olomouc
http://www.ol­ma.cz/cz-08-es-n_14.html

Konkrétní číslo 12586 v dotazu přísluší Mlékárně Pragolaktos. – druhý text.
http://www.agro­navigator.cz/in­f_pult_odpove­di.asp?ids=0&ch=0&typ­=1&val=0&off=1322&ac­t=answered&ses­sionid=&razeni=1&po­radi=1

Upravil/a: annas

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?wendyX Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.



Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek