wendyX

Jak správně dekódovat tento ‚kryptogram‘ na obalu krabicového mléka? Viz obrázek.

Tento oválek je umístěn na horní straně 1L krabice mléka, rovněž jsem ho objevil na kostce másla- a možná bude i na dalších mlékárenských výrobcích… Jeden ze tří uvedených údajů má definovat SKUTEČNÝ původ obsahu obalu/krabice- zde tedy mléka- což mne právě zajímá. Nezajímá mne, kde bylo vyrobeno, protože nadojeno mohlo být na př. v Polsku, ale plněno do krabic až v ČR- a na obale je pak klidně uvedeno- ‚Vyrobeno v ČR‘ a ještě ke všemu čárový kód EAN začíná 859… – což je rovněž ČR! A to je, myslím, vůči nám, zákazníkům, docela nefér…
Takže- věděl by zde někdo, co přesně znamenají tyto tři údaje?

Nejlepší odpověď
annas

Našla jsem vysvětlení:

„Co se vlastně skrývá pod oválnou značkou s tajuplným kódem uvnitř? Tato značka, často nazývaná veterinární ovál, je nezbytnou podmínkou pro to, aby bylo možné s živočišným produktem obchodovat v rámci EU. Garantuje hygienickou úroveň výrobců i základní standard bezpečnosti potravinářské výroby. Dokladem o registraci je veterinární schvalovací číslo uvedené v oválu, jehož součástí je kód země, ze které závod pochází, v našem případě Česká republika, i oblast, na kterou se platnost toho oválu vztahuje, tj. ES – Evropská unie. Číslo je jedinečné a lze podle něj na internetu dohledat, kterému provozovateli patří.“

CZ 08 ES Olma Olomouc
http://www.ol­ma.cz/cz-08-es-n_14.html

Konkrétní číslo 12586 v dotazu přísluší Mlékárně Pragolaktos. – druhý text.
http://www.agro­navigator.cz/in­f_pult_odpove­di.asp?ids=0&ch=0&typ­=1&val=0&off=1322&ac­t=answered&ses­sionid=&razeni=1&po­radi=1