Jak správně definovat nemocnost zaměstnance?

Poměr neodpracovaných pracovních či kalendářních dnů z důvodu pracovní neschopnosti vůči pracovním či kalendářním dnům za celý rok?

Odpovědi
standa

Pokud otázka ´míří´ do kategorie Ukazatelů míry pracovní absence zaměstnanců, tak pak je nepochybně sledován počet zmeškaných ´pracovních´ dnů z důvodů nemoci z celkového počtu pracovních dní v měsíci či roce.

Fakt, že nemoc je proplácena i za kalendářní dny s touto ´statistikou´ nesouvisí.