semtutajne

Jak správně čistit vířivou vanu

jak často a čím nejlépe čistit

Nejlepší odpověď
kropitko

Jak často mám vanu dezinfikovat a je to nutné?

Pokud využívám vanu pro soukromé účely (doma, na chatě) pak stačí provést desinfekci alespoň 1× týdně. V případě komerčního použití se provoz řídí vyhláškou. Desinfekci není nutné provádět, ale zcela jistě to minimalizuje riziko vzniku nepříjemného zápachu, který se může objevit u van, o které nebylo nikdy pečováno.
Jaké automatické systémy dezinfekce si mohu vybrat?

Nabízíme dva systémy dezinfekce, přičemž v prvním případě je dávka desinfekčního roztoku vpravena (automaticky/ma­nuálně – dle zvoleného hydromasážního systému) do napuštěné vany. Poté dojde ke spuštění systému hydromasáže, přičemž se všechny hadicové rozvody čistí směsí vody s desinfekcí. Dezinfekce se provádí po skončení koupele s čistou nepoužitou vodou. Spotřeba vody je přitom menší, než pro běžnou koupel.

Systém dezinfekce s proplachem Streamclean je druhou možností. Čištění hadicového rozvodu systému vodní masáže je prováděno směsí tlakové vody s desinfekčním roztokem. Program řídící elektroniky samočinně spouští všechny cykly (desinfekční a proplachový). Jde o nejmodernější způsob čištění přičemž spotřeba vody je v průměru pouhých 20 litrů vody.
Jak se provádí ruční dezinfekce vany, pokud můj systém neobsahuje automatický systém dezinfekce?

Po dokončení koupele nalijete do lázně (vana musí být naplněna vodou) malé množství desinfekčního prostředku a zapnete systém hydromasáže, který necháte běžet po dobu cca 2 minut. Během tohoto cyklu se dezinfekce smíšená s vodou dostane i do všech hadicových rozvodů. Po uplynutí 2 minut vypnete program hydromasáže a vanu vypustíte. Voda ve vaně by měla být čistá nepoužitá (desinfekci lze nalít i do vody již použité, ale pak je nutné desinfekci provádět častěji) a ve výškové úrovni odpovídající minimální úrovni vodní hladiny pro provoz hydromasážního systému. Při dalším použití vany se již není třeba obávat jakékoliv agresivity zbytkové dezinfekce, jelikož ta je použita ve velice zředěném množství, s časem degraduje a současně se odpaří.

Více v odkazu,,

Zdroj: http://www.tzb-info.cz/3415-otazky-investora-hydromasazni-a-virive-vany