Jak správně čistit bicykl od ztvrdlého bahna/bláta, prachu a dalších nečistot? Jaké další servisování kola provádět?

Prozradíte třeba i svoje vlastní metody?

Odpovědi
dubraro

Nastříkat přípravkem Cyklostar v rozprašovači a po chvíli ostříkat vodou.
Poměrně často je nutné mýt a mazat řetěz.
Ostatní zde: http://www.cy­klisti.wz.cz/UD­RZBA.HTM

jiri Linhart

Driv,za Komancu byla vyborna ARVA. Urcite je dnes podobny pripravek,kterym kolo stetcem natrete,nechate pusobit a oplachnete. Po takovem cisteni musite kolo vysusit a namazat vhodnym konzervacnim olejem. Kolo myji saponem a teplou vodou a po vysuseni nastrikam silikonovy olej ve spreji,nebo olejovy sprej WD 40. Retez je nutne mazat casteji. Zvlast pokud jezdite i v desti. Mazu ho olejem PROLONG-husty,cerny olej,nebo vazelinou do vody. A4 a bovdeny+lanka demontuji,stocim a ponorim na par dni do prevodoveho oleje,nebo prostrikam olejovym sprejem. Nemate li nekoho zrucneho k promazani kola a mate li na nem zavaznejsi zavadu,sverte kolo do servisu,ale,v o­pravarenskem listu presne nechte vypsat,co chcete na kole udelat ! Nektere servisy kol Vam udelaji i to,co nechcete a nepotrebujete a pekne Vam to nauctujou ! Nejakyho sikulu urcite najdete.