jak správne.?

přeletěl pták a křivka letu utkvěla pevne nad vodou jak správne „křivka“? nebo křídla?. a když křivka tak co to znamena?Díky:-)
Doplňuji:
briketka10_Je mi 12 a nepocházím z ČR takže takový slova třrba neznam!..;)

Nejlepší odpověď
Bičiště

Jan Skácel – M o s t

Přeletěl pták a křivka letu
utkvěla pevně nad vodou
tak jako most a jako úžas
a smutní lidé po něm jdou

Po mostě který nad bolestí
jak krásné paví oko tkví
na druhou stranu přecházejí
kde smutek smutné netrápí

Čí smutek nebyl spravedlivý
ten po tom mostě málo smí
pod jeho kroky zmlkne píseň
a most se pod ním prolomí

A znovu přelétají ptáci
jak ve snu lidé přes most jdou
který tu zbyl jak zbytek křídla
a modrý úžas nad vodou

Správně je dle básníka křivka, je to básnická metafora – popisuje let zkrátka básnicky.

Další odpovědi
Drap

křivka – dráha jeho letu

briketka10

takový blbý otázky by tu ani snad neměly být vždyť se dají vygooglit, Ty nevíš co je to křivka ?? kolik je Ti roků ??

led

Ad Briketka10,
dievča pochádza z Ukrajiny, takže sa nedivte slabšej znalosti češtiny. V Čechách nie je dlho.
Dobre je niekedy si pozrieť aj profil pýtajúceho.

briketka10

Ad led kde to má napsaný v profilu, že je z Ukrajiny to sis vymyslela že jo, 12 vím že jí je už dávno, ale česky píše moc dobře ne..

led

Je to v diskusii:
http://www.od­povedi.cz/dis­kuze/skolni-uniformy-2
…„ja jsem nosila školní uniforomu na UKrajine,tam jsem totiž chodila do školy“…

briketka10

dobře, já diskusi nečetla, otázka na uniformy šla asi mimo mně, nebo nevím jestli tam jsem, ale i tak, slovo křivka není tak těžké napsat do vyhledávače..

led

Nie každý je zbehlý vo vyhľadávaní, je to aj na tejto stránke pomerne častý jav.
Zaspievajme si radšej s Kukurom: …nech brouka žít…

briketka10

http://www.you­tube.com/watch?v=FBGQW6-Bes0

jo to uděláme bezva nápad..