jozefnovotny

Jak spravit stržený závit?

Strhly se mi dva závity na kole ve středu.Jde to nějak spravit? Díky
Na hlinikovém rámu

Nejlepší odpověď
gecco

Na rámu a nebo misce???
___
miska – vyměnit, bez debat
rám – o jaký jde materiál??
V oceli není problém vyměnit (přepájet mufny), v kevlaru (a lepším duralu) záleží na pouzdrech, levnej hliník je nejjednodušší vylít slušným epoxidem a závit znovu vyříznout…
___
Každopádně – protože se na to ptáš, doma to nezvládneš, obrať se na servis, který dokáže opravovat rámy…
😉
_____________­________________
„Hliník“ → servis…
Někdy to lze v dobře vybavené dílně opravit za pár stovek, někdy prostě rám došel na úroveň své životnosti a musíš jej vyměnit (nemusíš – ale oprava by byla dražší, než nový rám)…
___
Var B – rám nevyhazuj a zkus pouvažovat o jeho přestavbě na ´elektrokolo´…
Nevím, jak ´dnes´, ale dříve (u některých přestaveb) se trubka středu dále nepoužívala pro silové namáhání…
😉

Další odpovědi
Drap

Jde. Nejlépe vyměnit celý střed. Pokud je závit jen částečně poškozený, lze přeřezat. Teoreticky je možné i střed přesoustružit a vyřezat nový, menší závit.

anonym

Použij závitník stejného průměru a projeď to.

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.

Hlada

To je vnitřní závit v rámu nebo vnější na misce?

gecco

Hlada – podle Doplnění jde o vnitřní závit rámu; navíc v hliníku…