Pokročilý

Jak spolu rozmíchat máslo a čokoládu tak, aby se nesrazily?

Vždycky se z nich pak stanou takové jako pucky a celý je to v háji... Nemáte nějakou osvědčenou "metodu", která funguje? Popř. prosím popište postup, jak to děláte vy (úspěšně).

Odpovědi:

Zlatý

Pokud v tekutém stavu, tak nejlépe ve vodní lázni za stálého míchání. Jde to i v MW, ale tam už je třeba vyzkoušet přesný čas, aby se máslo ani čokoláda nerozpustily úplně a pak mícháním spojit.
Pro Danču 84 : dotaz nebyl na polevu, ale jak spojit máslo a čokoládu. Na polevu samozřejmě dávám 100% tuk a podle jedné starší odpovědi vím, že to tak dělá i hanulka.

Zlatý

já bych neprve rozpustila čokoládu a do ní vmíchávala máslo ,ale nesmí být ztuhlé

Bronzový

Já do polevy nedávám máslo, ale 100% tuk. Dám do plastové vaničky např. od margarinu 100g nalámané čoko. na vaření, asi 1cm plátek tuku a všechno takhle šoupnu do mikrovlnky, na střední výkon, tak minutu-dvě. Pak vymíchám lžící dohladka. Nepoužitý zbytek ve vaničce zavřu (proto používám zavírací od margarinu:-D), nechám ztuhnout a v lednici vydrží do příště, pak zase rozehřeju v mikrovlnce. Nikdy se mi nestalo, že by poleva zpuckovatěla. Jen jednou, když jsem neměla omegu, a dala místo ní... máslo:-)

dej nižší teplotu a rozpouštěj směs pomaleji, pokud už se to zapuckuje tak přidat tuk

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Volný čas a hobby

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Volný čas a hobby

Zlatý Drap 881
Zlatý annas 870
Zlatý quentos 862
Zlatý hanulka11 556
Zlatý mosoj 542
Zlatý led 474
Zlatý marci1 460
Zlatý gecco 385
Zlatý iceT 373
Zlatý panenka 367

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.