Jak spolehlivě zjistit zda-li soubor existuje na vzdáleném serveru?

Aktuálně si programuji v php svoji třídu pro stahování souborů, a zjistil jsem kdybych náhodou chtěl stáhnout soubor z jiného serveru. A v tuto dobu nastává zádrhel jelikož:

  • metoda file_exists() je pro lokální soubory
  • metoda is_file() je zastaralá a od PHP 4 se nedá využíz
  • u metody fopen() není 100% jelikož může být vypnuto allow_url_fopen
  • u třídy cURL není jisté zda-li bude nainstalována na serveru

napadá mě jen soubor si natáhnout na server do složky /temp/ kde by následně pobyla do stažení a pomocí handlerů by se smazala. Nebo máte vlastní fígl na stažení souboru z jiného serveru?
Doplňuji:

  • stáhnout soubor z jiného serveru tak jak ověřím jeho existenci?

Odpovědi
odpomass

Nenapadá mě žádný jiný způsob, než které jsi vyjmenoval. Podle mě se prostě nedá existence souboru ověřit pokaždé.