Piitrs

Jak spolehlivě ukazuje čidlo venkovní teploty u meteostanice Hyundai WS 2077?

V návodu na montáž venkovního čidla u jiného produktu je doporučena montáž na severní stranu domu, aby slunce nesvitilo přímo na senzor, ale u Hyundai WS 2077 je teplotní čidlo umístěno u anemometru, který musí být na místě, kde nebude bráněno foukani větru (např. nad střechou na tyči pro TV anténu), kam ale bude v létě svítit slunce po celý den. Nebude tedy hodnota venkovní teploty ovlivněna a nebude. např. v létě ukazovat nesmyslně vysoké teploty?

Díky

Nejlepší odpověď
brillant

Hodnota teploty svitem slunce určitě ovlivněna bude.

Další odpovědi
mosoj

Teplotní čidlo musí být ve stínu, jinak ty nesmysly ukazovat bude.

Malespotřebe

Doporučuji si vybrat jednu z techto meteostanic:

http://meteos­tanice.male-spotrebice.cz/

Není zač :)