klumprt

Jak spolehlivě a snadno rozeznat notorického blba od provokatéra?

Jde zejména o různé anonymní osoby vystupující na internetových diskuzích. Tyto jedince neznáme osobně, neznáme jejich mimoverbální projev ani jejich životní příběh, profesi, vzdělání atd. a jen těžko odhadujem, co jsou zač. Kolikrát si říkám, jestli je ten člověk opravdu tak hloupý nebo si ze mě dělá srandu. Jak tedy rozeznat trolla od trotla? A pokud se to nedaří jak postupovat v diskuzi dál?

Nejlepší odpověď
Psychotic

Na tohle existuje dobrý systém: hlupáka snadno naštveš, trolla naštvat nelze. Reaguj klidně, inteligentně a s pořádnou dávkou arogance. Pokud ho to vytočí, je to hlupák. Pokud udrží nervy na uzdě, je to troll.

Další odpovědi
Drap

Nelze rozeznat ve většině případů.

dubraro

Možná ani není potřebné je rozeznávat, stačí na ně nereagovat.

Kepler

Psychotic: to je docela trefné a sedí to. Za provokatéra považuju třeba fgh. Horší je případ, když jde o notorického blba a provokatéra současně. I takových je tu dost.

Psychotic

Tak fgh to ani nijak neskrývá 🙂

anonym

:) :D

Löwe

Psychotic: Tohle je velice zajímavá úvaha, máte na ni nějaké referující zdroje?

anonym

Já jsem zdrojem, jakožto občasný troll potvrzuji, že mě máloco rozhodí a naštve, když to na mě padne :), čili Psychoticova úvaha je to správná, ale nemůže však mluvit za všechny zdejší trolly. Je však velmi těžké nevidět mě okamžitě třeba jako notorického blba, či provokatéra. Každý jsme nějaký. :)