Avatar uživatele
klumprt

Jak spolehlivě a snadno rozeznat notorického blba od provokatéra?

Jde zejména o různé anonymní osoby vystupující na internetových diskuzích. Tyto jedince neznáme osobně, neznáme jejich mimoverbální projev ani jejich životní příběh, profesi, vzdělání atd. a jen těžko odhadujem, co jsou zač. Kolikrát si říkám, jestli je ten člověk opravdu tak hloupý nebo si ze mě dělá srandu. Jak tedy rozeznat trolla od trotla? A pokud se to nedaří jak postupovat v diskuzi dál?

Zajímavá 7Pro koho je otázka zajímavá? annas, ivzez, Drap, Löwe, orwell, anonym, T.Ko před 2725 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Psychotic

Na tohle existuje dobrý systém: hlupáka snadno naštveš, trolla naštvat nelze. Reaguj klidně, inteligentně a s pořádnou dávkou arogance. Pokud ho to vytočí, je to hlupák. Pokud udrží nervy na uzdě, je to troll.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Nelze rozeznat ve většině případů.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
dubraro

Možná ani není potřebné je rozeznávat, stačí na ně nereagovat.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Kepler

Psychotic: to je docela trefné a sedí to. Za provokatéra považuju třeba fgh. Horší je případ, když jde o notorického blba a provokatéra současně. I takových je tu dost.

před 2724 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Psychotic

Tak fgh to ani nijak neskrývá 🙂

před 2724 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

:) :D

před 2724 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Löwe

Psychotic: Tohle je velice zajímavá úvaha, máte na ni nějaké referující zdroje?

před 2725 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Já jsem zdrojem, jakožto občasný troll potvrzuji, že mě máloco rozhodí a naštve, když to na mě padne :), čili Psychoticova úvaha je to správná, ale nemůže však mluvit za všechny zdejší trolly. Je však velmi těžké nevidět mě okamžitě třeba jako notorického blba, či provokatéra. Každý jsme nějaký. :)

před 2724 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek