bolak

Jak spočtu, jak silnej budu potřebovat zdroj do PC?

Nejlepší odpověď
Michal Kole

součet příkonů jednotlivých komponent 🙂

Jsou na to kalkulačky na webu, např. zde v češtině: http://suppor­t.asus.com.tw/Po­werSupplyCalcu­lator/PSCalcu­lator.aspx?SLan­guage=cs-cz

Další odpovědi
Orange

Najdi si max TDP od procesoru a grafiky, k tomu přidej 50 W na zbytek a máš to. Na drtivou většinu sestav stačí 450 až 500 W zdroj. Samozřejmě kvalitní značka s dobrou účinností.

bolak

Kole: jasně, ale u některých komponent právě nejsou watty napsaný, takovou komponentu mám potom zanedbat?

jpau

Nejspíš blbě hledáš (jmenoviě u čeho jsi nenašel) + stejně je dobré přidat nějakou redundanci, kterou případné drobné nedostatky pokryješ/popř. poslouží v budoucnu.

Btw: Jak tě tak sleduju, tak do 14 dní očekávám příspěvky typu „Prodám desku/procesor/pa­měti/jakoukoli kartu, nehodí se mi“ 😁