Elfík11

Jak spočítat toto?

Syn měří 2/5(zlomek)toho ,co měří maminka.Maminka je o 99cm věští než syn.Kolik měří maminka?

Nejlepší odpověď
Alesh

matka měří x
syn měří (2/5) * x
x – (2/5) * x = 99

To je ale věda, co? Sice jsem ti to vyřešil, ale s ohledem na to, že sám(a) nedokážeš tanto příklad vypočítat, tak nejspíš nepochopíš ani to mnou popsané řešení. 🙂

Další odpovědi
mosoj

Člověče nedáváš ty příklady nějak často. I mně je tvůj nick povědomý.

Kelt

Kdybys znal zlomky, tak ti dojde, že výška maminky představuej celek a rozdíl mezi výškou syna a maminky je 3/5, což je 99 cm. Ale maminka určitě nevěští, pak by to nepatřilo do matematiky. A když už o něco žádáš někoho z tohoto kolektivu, předpokládá se kulturní znalost a umění používat dvě cizí slovíčka danke a bitte, což v češtině zní děkuji a prosím.