Jak spočítám za jak dlouho roztaje mražená zelenina?

Chtěla jsem se blýsknout ve fyzice a místo toho jsem se ztrapnila před celou třídou. Vymyslela jsem si příklad:

„Spočtěte za jak dlouho rozmrzne zelenina vynadaná z mrazícího boxu o teplotě –18 °C na teplotu v místnosti 22°C.“

Učitelka mě sice pětku nedala, ale dala mi to za domácí úkol do příští hodiny. Koukala jsem do sbírky řešených úloh a žádný podobný příklad jsem nenašla.

Nejlepší odpověď
Hlada

Vymluv se, že měrné skupenské teplo tání ani měrnou tepelnou kapacitu mražané zeleniny výrobce neuvádí a tudíž úlohu nemůžeš přesně spočítat.

Další odpovědi
olda12

jednoduše,zmraž jí na –18 a dej do 22 pak sedni s hodinkama a změřený čas zapiš,ale neupřesnilas o jakou zeleninu jde?třeba řektvička rozmrzne za 63minut 38vteřin,dyně za 196minut a 21vteřin

tom004

Dobré ráno.Já bych přiznal,že jsem si vymyslel ptákovinu.Což ten příklad je.Stačí si jen uvědomit,že by se musela zohlednit třeba i vlhkost vzduchu,a kdoví co ještě.

mathes

Ač to tak na první pohled nevypadá, je to mimořádně obtížné. Pokud chceš něco mít, jediné rozumné řešení je experiment. Tady: http://forum.mat­web.cz/viewto­pic.php?pid=205­978 je diskutován ideově podobný problém.