Pokročilý

Jak spočítám za jak dlouho roztaje mražená zelenina?

Chtěla jsem se blýsknout ve fyzice a místo toho jsem se ztrapnila před celou třídou. Vymyslela jsem si příklad:

"Spočtěte za jak dlouho rozmrzne zelenina vynadaná z mrazícího boxu o teplotě -18 °C na teplotu v místnosti 22°C."

Učitelka mě sice pětku nedala, ale dala mi to za domácí úkol do příští hodiny. Koukala jsem do sbírky řešených úloh a žádný podobný příklad jsem nenašla.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Vymluv se, že měrné skupenské teplo tání ani měrnou tepelnou kapacitu mražané zeleniny výrobce neuvádí a tudíž úlohu nemůžeš přesně spočítat.

Další odpovědi:

Pokročilý

jednoduše,zmraž jí na -18 a dej do 22 pak sedni s hodinkama a změřený čas zapiš,ale neupřesnilas o jakou zeleninu jde?třeba řektvička rozmrzne za 63minut 38vteřin,dyně za 196minut a 21vteřin

Zlatý

Dobré ráno.Já bych přiznal,že jsem si vymyslel ptákovinu.Což ten příklad je.Stačí si jen uvědomit,že by se musela zohlednit třeba i vlhkost vzduchu,a kdoví co ještě.

Pokročilý

Ač to tak na první pohled nevypadá, je to mimořádně obtížné. Pokud chceš něco mít, jediné rozumné řešení je experiment. Tady: http://forum.matweb.cz/… je diskutován ideově podobný problém.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 2734
Zlatý quentos 1320
Zlatý mosoj 1304
Zlatý Drap 962
Zlatý hanulka11 627
Zlatý led 603
Zlatý gecco 589
Zlatý marci1 538
Zlatý arygnoc 507
Zlatý Lamalam 483

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.