Blecha

Jak spočítám dráhu?

Když jede lyžař ze svahu o sklonu 30° dlouhého 100 metrů. Koeficient smykového tření je 0,1. Mám spočítat dráhu od doby kdy skončí kopec tzn. až když jede po rovině. Jak na to?

Odpovědi
Michal Kole

Zkombinovat vzorce pro výpočet dráhy v*t a vzorce pro smykové tření F=Fn*smykové tření

mosoj

Je mně líto ale toto je již docela složitý příklad z dynamiky. Z hlavy to nevím a všechno si hledat stojí moc času a ten také nemám.
Mohl bych třeba upozornit že „domácí úkoly neděláme“ ale já to opravdu nevím.
Kdybych to věděl i s tím domácím úkolem bych pomohl. Ono by to pomohlo nám oběma !!! s tím jsem si jistý.