Retko

Jak spisovne reknu „neco povodit“?

Doufam, ze vite co myslim…

Napr. – „Oni to povodily tak, ze…“
Slovo „zvladli“ mi moc nesedi..
Doplňuji:
Jo, omlouvam se za gram. Nejsme s ni nejlepsi pratele. Ale udelali mozna i sedi perfektne. To vis, clovek si neco zafixuje do hlavy a pak i takova trivialita se tezko vymysli. Diky…

Nejlepší odpověď
annas

Podle slovníku má sloveso povodit význam:
povodit koho, po čem, kudy – povodit, nějaký čas strávit voděním – např. povodit návštěvu po galeriích.
Takže odpověď mého předchůdce není správná.

Další odpovědi
GangstaHelper

Když oni, tak povodil>i< … (Trhá mi to oči!)

Udáváš malý kontext, slovo povodit jsem ještě neslyšel … Ale co místo zvládli dát udělali…
Doplňuji:
No jasně, taky se mi to stává… Z gram. si nic nedělej, mě tím vytáčí téměř každý :D