bolak

Jak špatné musí mít dítě znalosti, aby propadlo v první třídě?

"Rozdíly jsou patrné i během povinné školní docházky. V minulém školním roce propadlo v první třídě celkem 1175 dětí, z toho bylo 679 chlapců, tedy skoro šedesát procent. " > http://www.no­vinky.cz/doma­ci/380337-chlapci-dostavaji-odklad-nastupu-do-skoly-casteji-nez-divky-kvuli-reci.html

Nějak si to nedokážu představit, my jsme dostávali akorát razítka :))

Nejlepší odpověď
zorro

Inkluze v praxi.

Další odpovědi
Quimby

No, prostě se za ten rok nic nenaučilo. Třeba nedělalo domácí úkoly – psaní, čtení…

mosol

Kolik z těch chudáků chlapců se asi jmenovalo Červeňák, Horváth, Lakatoš a pod ?

anonym

Spíše dobré a to: nepočurávat se, jíst příborem, umět poděkovat, …

marci1

Děti nemají vyjadřovací schopnosti a nedokáží dobře komunikovat. Rodiče s dětmi málo mluví, čtou knížky apod. Posadí dítě před PC (kde hrají jen jakési bojové hry) nebo TV a dítě jen hledí na obrazovku. ☹
V Tvém zdroji je uvedeno – citace :
„Chlapci totiž mají kvůli odlišnému uspořádání mozku proti děvčatům komunikační nevýhodu. A pokud se u nich rozvoj vyjadřovacích schopností v raném dětství zanedbá, mohou mít potíže při nástupu do školy.“
🙂

Nevíteto?

Neumí slabikovat, přečíst písmenka, přečíst čísla, sčítat, odčítat, počítat do dvaceti… My dostávali ze začátku razítka (ale ty symbolizovaly známky od 1–5), potom už jenom „normální“ známky čísly.

štamgast

Tak špatné, že ani slovo špatné nevystihuje špatnost jejich znalostí.
:)

bolak

mosol: oni maj totiž strašnou smůlu, protože maj strašně často příjmení s háčky nebo čárkami, a navíc musí trefit i velký písmeno..