paul1

Jak spalovat nalakované dřevo?

Máme nějaké nalakované dřevo pocházející ze starších oken, dveří (ne dřevotříska) a pod. Jak ho spalovat v kachlových kamnech? V jakém cca poměru ho míchat s normálním, čistým dřevem? Jde nám o to, či spalováním nalakovaného dřeva nevznikají nějaké nebezpečné usazeniny v kamnech, resp. v komínovém tělese.

Nejlepší odpověď
gecco

Pokud budeš spalovat ´kvalitně´ (oheň se nesmí dusit, doutnat, ideální je svítivý plamen), nikde žádné nebezpečné látky neusazují (takže nemusíš čisté dřevo přidávat, jen jím zatop). Dokonce by při takto spalovaném, byť lakovaném, dřevě neměl vznikat extrémně páchnoucí kouř.