Weroniq

jak souvisí kvalita hudební nahrávky s formátem a velikostí souboru?

většina lidí poslouchá hudbu ve formátu mp3 – je to nejvýhodnější z hlediska malé velikosti každého souboru nebo proč? jaké jsou jiné formáty a jak se pozná rozdíl, jde to jedině s lepším přehrávačem a sluchátky kdežto v „peckách“ se to nepozná?

Nejlepší odpověď
Hlada

Větší soubor obsahuje víc informací, proto je také přednes kvalitnější. Máš pravdu, mp3 se používá hlavně pro malou velikost souboru. Je to ztrátová komprimace, na velkých bednách je zřetelně slyšet zhoršení kvality. Pro poslech peckami ale stačí. Dobrým kompromisem je formát FLAC, což je bezeztrátová komprimace.

Další odpovědi
samicek333

Čím větší velikost souboru, tím kvalitnější nahrávka

casey

format mp3 v dnesni dobe neni nejvyhodnejsi, treba ogg je pri stejne velikosti souboru poslechove kvalitnejsi, ale mp3 byl prvni. Vyrabi se hafo prehravacu, kteri maji mp3 kodek integrovan a tudiz jiny i kdyz kvalitnejsi format se nema sanci prosadit.
Format flac jak pise Hlada je bezeztratovy, tzn. kvalita nahravky je stejna jako na cd a velikost souboru je oproti originalu na cd zhruba polovicni.
Pri velikosti dnesnich pametovych karet a prehravacu uz by to nebyl takovy problem, ale bohuzel tento format neni moc podporovan vyrobci prehravacu.
Napr.autoradia jiz snad vsechny maji mp3, ale flac nepodporuje ani jeden (zrovna jsem to resil).