Adéla Joon

Jak snížit chuť k jídlu?

Nejlepší odpověď
Sůwa

Ke konci zimy se často zaměňuje nedostatek vitamínů za chuť k jídlu, která nutně vede ke zvýšení hmotnosti 🙂. Zkus se nejdřív nacpat vitamíny, zejména vitamínem C, ale pokud je důvod jiný, tak nacpat žaludek vlákninou a něčím méně kalorickým. Já ti sice radím, ale včera jsem si koupila 6 čokolád a vitamíny žádné. Zatím se vymlouvám na velkou zimu, ale s tím dlouho nevydržím.

Další odpovědi
Skinn3r

Uplně jednoduše použít mozek a prostě nejíst asi jako to delam pri dietě když neco chcete tak začít u sebe nebo si najít nekoho kdo vás bude hlídat jestli jste tak slabá a nemáte vůli .

hanny 2

V zimě se o hubnutí ani nepokouším,protože v těchto mrazech potřebuju pořád jíst a mám chuť na sladké.Ale na jaře se hubne úplně jinak,ty 2–3kg,nabrané přes zimu,vždycky nějak zvládnu shodit!Jinak chuť k jídlu prý snižuje chróm,já jsem ho kdysi užívala,ale o to víc mě „honila mlsná“.Ale docela pomáhá hodně pít vodu,tím si zaplníš žaludek!

jaza

Nejde o chuť k jídlu, jde o roztažený /zvětšený žaludek/, který si žádá stále více potravy. Je na to pouze jediný jednoduchý recept, který však vyžaduje asi 2 – 3 měsíční výdrž. Nejde o žádnou dietu. Jíst všechno, jíst v průběhu celého dne, a to po malých kouscích, nebo částech. Nejdůležitější je však dostatek pití. Každé to malé množství potravy se musí zapít dostatečným množstvím tekutiny, ne však Cocou, minerálkami apod., ale pouze ochucenou vodou /např. do vody zamíchat granulovaný ovocný čaj nebo mutivitamín/. Mám vyzkoušeno! Např. rohlík nebo krajíc chleba jsem jedla i 1 hodinu, polévku 4–5 lžíc, oběd také na 1–5 krát. Bohužel se musel stále přihřívat. Znovu opakuji, vše řádně zapít. Po 2 měsících se mi žaludek scvrkl, takže dnes již nemám takovou chuť na jídlo. Ten návyk mi zůstal, takže jím maličké porce. A navíc jsem hooodně zhubla.

venkovan

Teplý ovar s křenem.

Damiana

Chuť k jídlu není hlad a tak se dá ovládat bez problémů mozkovými závity. Je to těžké, ale jde to. Proč si nedat to na co mám chuť, jen se tím nesmím cpát pořád a ve velkém. Musíš si vybrat, buď budeš na slovo poslouchat Paní Mlsnou – ale musíš se smířit s kily navíc, nebo si řekneš ne, nejsem na výkrm. Uvidíš, jaký budeš mít ráno příjemný pocit, když se večer nenecháš zlákat k přejídaní. Najdi si jiný zájem než je jídlo a hotovo.
(Úplně nejhorší je cpát se jídlem z nudy nebo ze stresu. Tady ale už nejde o chuť, ale o zadělávání si na psychický problém a komplex. Vše se dá vyřešit bez umělých stimulantů. Stačí chtít a věřit si.)