kocickaaa

jak snížit cholesterol když jím hodně vajec?

Doplňuji:
no, jedno vejce má přibližně 200mg cholesterolu a člověk by měl přijmout za den max 3OOmg

Nejlepší odpověď
Drap

Dostatek pohybu a zelenina. Pokud je organismus zdravý, tak se s tím srovná a vasjíčka vůbec nemají tolik cholesteroru jak se nás snaží strašit.

Další odpovědi
mosoj

Buď se na to ohlížet nebudete nebo se musíte přizpůsobit.
Domluva slepicím asi nepomůže.
A kolik máte celkový cholesterol ?

arygnoc

vajíčka jsou lahůdka.

lidstvo nějaký ten miliónek let nevědělo nic o cholesterolu a je tady.

proč se v tom rejpat?

když je máte ráda, dejde si je, a basta.

Dejvis

Je důležité si uvědomit, že cholesterol není jen jeden. Vajíčko obsahuje LDL cholesterol (low-density lipoprotein) a HDL cholesterol (high-density lipoprotein). LDL se při nadměrné konzumaci usazuje v krvi a zvyšuje riziko infarktu, zatím co HDL napománá odbourávání cholesterolu a je běžně tráven. V lékařství se stanovuje školdivost cholesterolu rovnicí celkový cholesterol/LDL cholesterol. Ideální zdravé jídlo má tento poměr pod 3,5, běžné do 4,5 a riskantní nad 5. Vajíčka mají tento poměr zhruba 3,6.

Existuje několik desítek studií, které dokázali, že když jíš 2–3 vejce denně, cholesterol v krvi nemá rostoucí tendenci. Hladina cholesterolu se zvyšovala nad 4–5 vajec denně.

venkovan

A co takhle se už naučit vařit jiná jídla než jen vajíčka.
A bude hned po problémů.

žolik

Jestli chcete snížit cholesterol nasadit dietu,vajíčka vynechat doporučuje se těstoviny,zelenina listova,omezit tuky,bez rýže,je toho hodně.dieta)))

Zdroj: žolík

FOG

Tak jez jen ten bilek,proste bez zloutku a jsi v pohode.