milzme

Jak smíchám lněný olej se včelým voskem ?

Toto potřebuji na napuštění střenek u nožů.
Děkuji.

Nejlepší odpověď
Drap

Při mírném zahřátí, Nebo nanášet vrstvy postupně, napustit lněným olejem a potom voskem.
Často používám k napuštění a impregnaci dřeva samotný včelí vosk, rozpuštěný v technickém benzinu. Po zaschnutí stačí jen přeleštit , jemným kartáčem, nebo flanelovým hadrem. Předpokládám, že do této směsi : technický benzin a včelí vosk by šel vmíchat i zmíněný lněný olej. Benzin po aplikaci velmi rychle vyprchá a zůstane na dřevě jenom vosk a olej. Díky ředění benzinem, celá směs zřídne a dostane se hlouběji do dřeva.

Další odpovědi
tom004

Se včelým voskem to nevím. U,včelího vosku bych použil metodu od >Drap(a)<