sarinks258

Jak smazat filmy na dvd-r a dvd+r?

Ahojky.Vypálila jsem filmy na dvd-r a dvd+r,ale chci ty disky smazat.Nevíte v jakém programu se dá snadno smazat disk?A jak?

Nejlepší odpověď
mosoj

Jedině gumou . Přepisovat jdou pouze RW !!!

Další odpovědi
iceT

Jestli se nepletu tak abys filmy mohla smazat,musely by být zapsané na zapisovatelném dvd,z obyčejných dvd jen tak smazat asi nepůjdou,to by musely mít koncovku dvd+rw a ty máš jen dvd+r.
Ovšem možná někdo ví i něco jiného …
http://jnp.zi­ve.cz/cdrdvdr-jak-vymazat-uz-vypalene-data

briketka10

smazat nelze, ale použít na podtácky
a plašiče na ptáčky to ano např. na
zahrádce :D

pl4toon

Rozlámat, hodit do skartovačky, nebo nechat 14 dní na parapetu na slunci .)

alexandra

Tak to opravdu nelze,hoď je do koše a kup si nové,nyní už je dostaneš za 7 kč. Jinak je nejlepší flash,kde můžeš mazat.

cochee

Disky DVD±R jsou za normálních okolností nesmazatelné. Nenormální okolnosti jsou: a) Před zapsáním dat jsou speciálním způsobem naformátované. b) Je-li splněno a), dají se následně vypálené soubory smazat, ovšem místo po nich se neuvolní pro další zápis – například bude tam 1GiB velký film ve formátu .avi, půjde smazat, ale volné místo na DVD poté nebude 4,7 (resp. 8,5, jde-li o dvojvrsvé DVD) gigabajtů, ale jen 3,7 (7,5) GiB. Nicméně, film bude smazán = nedostupný pro čtení.